BİTCOİN VADELİ İŞLEMLERDE FAİZ ÖDEMESİ VAR MI?

Bugün sizlerden gelen sorular üzerine çok merak edilen konulardan birisi olan bitcoin vadeli işlemlerde faiz ödemesi alınıyor mu? hep birlikte öğrenelim.

Binance vadeli işlemler borsasına %10 indirim komisyon indirimi için referans adı: turkeyVadeli işlemleri margin ticareti ile karıştırma sonucu yanılan kişiler oluyor , fakat vadeli işlemlerde kesinlik ile faiz ödemesi bulunmuyor.Vadeli işlemler aslında bir kontrat olarak görebiliriz misal vermek gerekirse btc/usdt ile işlem yaptığınız zaman bitcoin almış olmuyorsunuz , bitcoin'nin bir kontratını almış oluyorsunuz.

Vadeli işlemlerde bir sözleşme olduğu için karşı tarafta alıcılar ve satıcılar oluyor , kaldıraç ile işlem yapılıyor ama her hangi bir yerden borç almıyoruz.Yani vadeli işlemlerde margin deki gibi faiz yok , borç olma yok.Sizler için aşağıda videomuzu bırakıyorum çok detaylı şekilde oradan izleyerek daha kolay şekilde anlayabilirsiz.

Bu konu hakkındaki detaylı youtube kanalımızdaki videomuzu izledikten sonra beğenmeyi ve kanalımıza abone olmayı unutmayın.


Yorumlar